Zastosowania Wind Załadowczych

Winda załadowcza, inaczej zwana podestem ruchomym to urządzenie służące do pionowego podnoszenia ładunku w celu załadowania lub rozładowania go z samochodu.

Platformy załadowcze montowane są na tylnej części samochodów dostawczych i ciężarowych, co w znacznym stopniu ułatwia załadunek ciężkiego lub niewygodnego do podnoszenia ręcznie ładunku.
Windy oferowane na Polskim rynku najczęściej znajdują swoje zastosowanie w:

  • firmach transportowych,
  • hurtowniach spożywczych,
  • brukarstwie,
  • budownictwie,
  • firmach meblowych,

oraz firm zajmujących się importem i eksportem.
W firmach transportowych oraz importujących i eksportujących towary szybki i sprawny załadunek jest bardzo ważny. Stosują one bowiem w dużej mierze strategie Just im Times, która ułatwia dostarczenie wszystkich przesyłek na dane miejsce w odpowiednim czasie. Dzięki załadunku towaru za pomocą windy, zmniejsza się czas postoju samochodu na placach załadunkowych co usprawnia dostarczenie towaru w krótszym czasie niż przy załadunku ręcznym.

Przy dużym obrocie towaru, takim jak w hurtowniach spożywczych nie jest możliwy rozładunek go metodą tradycyjną, gdyż występuje on w bardzo dużych gabarytach. Windy załadunkowe znajdują tam codzienne zastosowanie w załadunku i rozładunku ciężkich palet z towarami spożywczymi, często o niejednorodnym gabarycie, co uniemożliwia wykorzystanie innych urządzeń załadowczych.

W brukarstwie i budownictwie dużą wartość przywiązuję do urządzeń ułatwiających sprawne działanie na miejscu pracy. Z powodu częstego przemieszczania się firm i dużej ilości narzędzi, jaka jest przewożona z punktu A do punktu B ważą rolę odgrywa tutaj zakup urządzenia zajmującego jak najmniejszą powierzchnie i jest dostępne w każdej chwili. Idealnie sprawdzają się w tym przypadku windy załadunkowe, które dzięki swojej budowie nie zajmują miejsca na skrzyni ładunkowej.