Czym kierować się przy zakupię windy?

Windy załadowcze to w ostatnim czasie, najczęściej wybierany środek transporty blisko. W czasie zakupu tego urządzenia trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, tak aby wybrany przez nas osprzęt był idealnie dopasowany do prowadzonej przez naszą firmę działalność. Każda winda powinna być dostosowana do potrzeb klienta. Dlatego istnieje szereg dodatkowych udogodnień, które możemy dobrać do podstawowych wersji wind. Ważną rzeczą, na która powinniśmy zwrócić uwagę jest udźwig windy. Musimy zastanowić się jakie ładunki będziemy chcieli załadować przy pomocy tego urządzenia. Jeśli jego masa przekracza udźwig, może on uszkodzić urządzanie. Należy pamiętać, że kupując windę, powinniśmy wybrać taką by udźwig nominalny wybranego przez nas modelu był większy od masy towaru, który chcemy nią załadować. Inną istotną wersją jest także model windy jaką wybieramy.

Na rynku dostępne są windy: zamknięte, kolumnowe, pasażerskie, typu Slider oraz specjalne. Każdy typ windy różni się od siebie budową i jest przystosowany do różnych zabudowań pojazdów. W momencie wyboru typu windy, należy zwrócić uwagę na rodzaj prowadzonej przez nas działalności i pojazd jakim dysponujemy np. jeśli posiadamy niski pojazd, a miejsca rozładunku to wysokie ramy rozładowcze to najlepszym rozwiązaniem będzie dla nas winda kolumnowa, która umożliwi podniesienie ładunku nad dach pojazdu.

Jeszcze jedną istotną rzeczą to typ pracy wybranej przez nas windy. Przy tym kroku musimy zastanowić się czy ładunek będzie stabilny. Jeśli tak, wtedy możemy zastosować windy o każdym typie pracy, jednak gdy towar nie posiada jednolitej podstawy powinniśmy wybrać windę pracującą poziomami. Jeśli już wybierzemy windę, pod tymi trzema aspektami, może wybrać sposób sterowania. Zazwyczaj w podstawowych wersjach platformy posiadają sterowanie ze skrzynki zewnętrznej lub pilota na kablu. Istnieje także zamontowania sterownia nożnego lub sterownia ze skrzynki wewnętrznej. Na końcu naszej przygody z wybieraniem windy możemy wybrać dodatkowe udogodnienia takie jak:

  • dodatkowe oznakowania,
  • boczne rampy,
  • barierki bezpieczeństwa,
  • antypoślizgowa powierzchnia,
  • roll-stopy,
  • hydrauliczne podpory, i wiele innych.